Prezes Coinbase Brian Armstrong mówi, że bitcoin jest bardziej godny zaufania niż dolar amerykański.

Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase, uważa, że Bitcoin wiodącej kryptocurrency jest bardziej godny zaufania niż światowa waluta rezerwowa dolar amerykański. Powiedział, że rosnące bodźce ekonomiczne i luzowanie ilościowe spowodowane trwającą pandemią budzą obawy o przyszłość świata. Brian Armstrong zauważył, że jeśli rząd będzie nadal drukował pieniądze, to w przyszłości będzie dużo inflacji. Kilka innych osób z branży kryptograficznej złożyło podobne oświadczenia.

„Może istnieć tylko 21 milionów bitcoinów.“
W nowym wywiadzie na temat „Invest Like the Best podcast“ prezes Coinbase wyraził obawy o przyszłość światowej waluty rezerwowej, zwłaszcza w świetle rosnących bodźców gospodarczych i luzowania ilościowego w obliczu kryzysu finansowego wywołanego przez COVID.

Powiedział również, że nigdy nie będzie tylko 21 milionów Bitcoin Revolution, i nikt tak naprawdę nie może iść i to zmienić, i to przetrwało próbę czasu. Dolar amerykański, mają poczucie, że nie mają tego samego poziomu zaufania, dodał. Mówiąc o altcoinach, Armstrong powiedział, że początkowo myślał, że altcoiny mogą być modą. Ujawnił jednak, że w ostatnim czasie jest świadkiem rosnącego zapotrzebowania na altcoiny.

Cameron Winklevoss nazwał dolara śmiesznymi pieniędzmi.

Jak już wcześniej informowaliśmy, współzałożyciel giełdy Gemini Cameron Winklevoss powiedział, że dolar amerykański stał się tak śmiesznym pieniądzem, że politycy są teraz „od siebie o biliony dolarów“ w negocjacjach stymulacyjnych. Coronavirus porażki bodziec pokazuje, jak nieistotna stała się podaż dolara, i to „budzenie wezwanie“ dla tych, którzy nie patrząc na Bitcoin, Gemini współzałożyciel Cameron Winklevoss powiedział. Według współzałożycielki Gemini, politycy mogliby planować w tym samym celu z dziko zmieniającymi się sumami, które mówią więcej o wartości dolara niż o ich różnicach.